Invisalign Şeffaf Plak

Invisalign Şeffaf Plak

Invisalign tedavisi temelde dişlerdeki çapraşıklığın günümüz teknolojisi kullanılarak klasik diş tellerine gerek duymadan tedavi edilmesidir. Bu yöntemde dişlere veya sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan plaklar kullanılarak, dişlerin istenilen görünüme kavuşması sağlanır. Hastaya özel olarak hazırlanan bu plaklar şeffaf bir görünüme sahip olduğu için diş teli taktırmak istemeyenler için ideal bir çözümdür. Plaklar kişiye rahat ve konforlu bir tedavi imkânı sunmaktadır.

Hemen her yaştaki hastalara uygulanabilen Invisalign tedavisi, özellikle genç hastalar tarafından tercih edilmektedir. Dışarıdan görülmesi neredeyse imkânsız olan plakların herhangi bir estetik kaygı olmadan kullanılabilir olması, istendiği zaman takıp çıkarılabilir pratik yapısı ve diş tellerine göre ağızda herhangi bir rahatsızlık yaratmaması bu tedavi yönteminin çok tercih edilmesinin başlıca sebepleridir.

Birçok vakada uygulanabilecek olan bu sistemin sizin için de uygun olup olmadığına doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir.

Invisalign tedavisinde, bilgisayar ortamında tasarlanan bu şeffaf damaklıklar her ay için 3 adet hazırlanıp 1 ve 2 hafta gibi sürelerle değiştirilip dişlerin arzu edilen ideal pozisyona gelmesini sağlamaktadır.whatsappWhatsApp