Dr. Dt. Mehmet Ali Karabel

Dr. Dt. Mehmet Ali Karabel

Dr. Dt. Mehmet Ali KARABEL

Ortodonti Uzmanı

Mehmet Ali Karabel, 1982 yılında Kayseri'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden 2007 yılında mezun oldu. 2011 yılında aynı üniversitenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı'nda Doktora çalışmasına başladı. Aynı yıl bu bölümden ayrılarak Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda doktora çalışmasına başladı. Uzmanlık Eğitimini 2011-2016 yılları arasında Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı'ndan 'Deneysel Ortodontik Diş Hareketlerinde Diyot Lazer Kullanımının Etkilerinin Değerlendirilmesi' tezi ile tamamlayarak "Ortodontide Bilim Doktoru" ünvanını aldı.

Çeşitli ulusal ve uluslararası kongre ve eğitim çalışmalarına katılmış ve "Evaluation of the effects of diode laser application on experimental orthodontic tooth movements in rats. Histopathological analysis" başlığı ile uluslararası dergide yayını bulunmaktadır.

Eğitim ve uzmanlık çalışmalarının devamında kariyerine Avrupa Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin kurucu ortağı olarak devam etmektedir. Profesyonel kariyerine Ortodonti Doktoru olarak, Invisalign şeffaf plaklarla telsiz ortodontik tedavi, telli tedavi, ortognatik cerrahi, erken yaş çene yüz anomalilerinin teşhis ve tedavisi alanlarında devam etmektedir.

Mesleki çalışmalarına paralel yürüttüğü sosyal hayatında ilgi alanları; uzun mesafe yüzme, masa tenisi, binicilik ve fotoğraf alanlarında devam etmektedir.

Türk Ortodonti Derneği, Türk Aligner Derneği, İstanbul Dişhekimleri Odası ve Türk Dişhekimleri Birliği üyesidir.

Mesleki İlgi Alanları:

Ortodonti (İnvisalign Şeffaf Plaklar, telli ortodontik tedavi)

Ortognatik Cerrahi

Çene Yüz Anomalileri Tedavisi

 Yabancı Dil: İngilizce, Almanca

whatsappWhatsApp